Zapomniałam 2 tabletki na początku drugiego tygodnia i mam plamienia - czy mogę nie robić przerwy?

Witam, od kilku lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. 14 stycznia zaczęłam nowe opakowanie natomiast 24 i 25 stycznia zapomniałam o tabletkach i przyjęłam je 26 około godziny 15, a tabletkę z 26 stycznia przyjęłam o 21 (bo o tej godzinie przyjmowalam od początku opakowania). Od 26 stycznia cały czas mam brązowe plamienia. Niczym nie martwiłabym się, gdyby nie to, że po tym opakowaniu nie chcę robić przerwy i brać od razu następne opakowanie, bo wyjeżdżam. Czy w tym przypadku plamienia będą utrzymywały się do końca kolejnego opakowania? Myślałam też, żeby odstawić obecne opakowanie i za 7 dni dopiero przyjąć następne (żeby okres mieć przed wyjazdem). Co robić? Proszę o radę!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wystąpienie plamień najprawdopodobniej związane z nieprzyjmowaniem tabletek na czas. Trudno jest mi określić, kiedy może ono ustąpić. Ze względu na planowany wyjazd sugerowałabym skonsultować się ze swoim ginekologiem, który wybierze dla Pani najdogodniejsze postępowanie.

Pozdrawiam