Zapomniałam 3 tabletek pod rząd w 2. tygodniu - co teraz?

Jak w temacie. To było moje 4. opakowanie, tabletki zaczęłam brać w poniedziałek 27 września, biorę je o godzinie 12 w południe. 9 września (sobota) zapomniałam wziąć tabletki i kochałam się z chłopakiem, na następny dzień, 10 września, znów nie wziełam tabletki, podobnie jak 11 września. Później nie wiedziałam co mam zrobić, więc na tym skończyłam mój blistej i więcej już nie kontynuowałam opakowania. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogło dojść do zapłodnienia? Od tamtej soboty minęło 16 dni. Nie wiem, czy jeśli wykonam test ciążowy, wynik będzie 100% pewny.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety, istnieje znaczne prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy takim pominięciu tabletek.
Test ciążowy wykonany w czasie oczekiwanego krwawienia z odstawienia (około 2 tygodnie po zapłodnieniu) ma dosyć dużą wiarygodność, niestety nie można mówić o 100% pewności.

Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania konieczna jest konsultacja z ginekologiem w celu wykluczenia możliwości ciąży.