Zapomniałam dwóch tabletek z pierwszego tygodnia - czy ryzyko ciąży jest wysokie?

Witam serdecznie. Mam problem i proszę o pomoc. Wczoraj zapomniałam przyjąć 7. tabletkę. Zorientowałam się ok. 24. godziny później i przyjęłam dzisiaj dwie na raz (7. i 8.). Stosunek odbył się trzy dni temu. Tabletki zażywam już 2 lata, regularnie i punktualnie. Jestem przerażona informacją przeczytana na ulotce o "ryzyku pojawienia się ciąży". Proszę poradzić mi co mam teraz zrobić, czekać i się modlić? Czy istnieje jakiś sposób aby do ciąży nie doszło? Kiedy mogę zrobić test ciążowy? Dziękuję za pomoc z góry.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety w opisanej sytuacji istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.
Jako, że upłynęły już 3 dni od stosunku nie uzasadnione jest stosowanie antykoncepcji "po stosunku".
Pozostaje poczekać do spodziewanego terminu krwawienia z odstawienia, a także wykonać test ciążowy po min. 14 dniach od stosunku, wóczas wynik powinien być wiarygodny.
Wykluczenie ciąży jest konieczne, aby można było rozpocząć kolejne opakowanie tabletek.
W tej sytuacji niestety możliwości są ograniczone, jednakże proponuję skonsultować problem z lekarzem ginekologiem zlecającym antykoncepcję.

Redakcja abcZdrowie.pl