Zapomniałam o ostatniej tabletce - co z ochroną?

Przed 7-dniową przerwą nie wzięłam jednej tabletki i po 7-dniowej przerwie zaczęłam nowy blister czyli w poniedziałek i brałam normalnie. Kochałam się z chłopakiem w środę bez zabezpieczenia. Czy coś się stało,czy wpadłam?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Rozumiem, że pominęła Pani tabletkę z trzeciego tygodnia. Wówczas należy zrezygnować z 7-dniowej przerwy i od razu zacząć kolejne opakowanie lub wcześniej rozpocząć 7 dniową przerwę (dzień pominięcia tabletki to pierwszy dzień przerwy). Dzięki takiemu postępowaniu działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane. Jeżeli natomiast tak Pani nie postąpiła to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Po około 2 tygodniach proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam