Zapomniałam o tabletce, kręci mi się w głowie i wymiotuję - czy jestem w ciąży?

Witam!! Ostatnio zapomniałam wziąć 2 tabletek w ciągu 2 tygodni, raz po tygodniu. Kochalam się z chłopakiem bez innego zabezpieczenia, ale wytrysk był na zewnątrz... Ostatnio dziiwnie się czuję, zbiera mnie na wymioty i kręci mi się w głowie... boję się, żee moglłm zajść w ciążę..., czego bym nie chciała...;( Jest to prawdopodobne, że zaszłam w ciążę przy tych objawach???

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Rozumiem, że pominęła Pani jedną tabletkę w pierwszym tygodniu, a kolejną w drugim tygodniu przyjmowania tabletek. W obu przypadkach należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę, a kolejne o stałej porze. W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu przez kolejnych 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenia, np. prezerwatywę. Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki doszło do współżycia, istnieje ryzyko zajścia w ciążę. W drugim przypadku nie ma konieczności stosowania dodatkowego zabezpiczenie, o ile poprzednie tabletki były zażywane regularnie. Ponieważ pominęła Pani tabletkę w pierwszym tygodniu, należy przez kolejnych 7 dni zastosować dodatkowe zabezpieczenie, np. prezerwatywę, również w drugim tygodniu.
Pani nie zastosowała się do tych zaleceń, dlatego istnieje ryzyko ciąży. Objawy, które się pojawiły, mogą świadczyć o ciąży, ale nie muszą. Należy po około 10-14 dniach od stosunku wykonać test ciążowy. Gdyby wynik był ujemny, należy go powtórzyć po tygodniu.
Pozdrawiam