Zapomniałam tabletki w 3 tygodniu i pękła nam prezerwatywa - co z ochroną?

Witam! Zapomniałam wziąć 1 tabletki w 3 tygodniu, wzięłam ją następnego dnia razem z 2 tabletką. Po 4 dniach odbyłam stosunek z prezerwatywą lecz ona pękła:( Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Tabletki biorę od 2 miesięcy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu jedną z możliwości jest jak najszybsze przyjęcie pominiętej tabletki oraz przyjmowanie kolejnych o stałej porze. Następnie należy rezygnować z 7 dniowej przerwy i od razu zacząć kolejne opakowanie. Wówczas działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane. Po około 2 tygodniach od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam