Zapomniałam zażyć tabletkę antykoncepcyjną

Witam! Od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Zapomniałam wziąć 20 tabletki w sobotę, którą powinnam zażyć o godz. 21, w niedzielę kochałam się z chłopakiem i po stosunku (niedziela) wzięłam obie tabletki naraz 20 i 21. Po rozpoczęciu 7-dniowej przerwy powinnam dostać miesiączkę na 4 dzień (czwartek), a nie dostałam. Czy to, że wzięłam 2 ostatnie tabletki naraz może opóźnić miesiączkę? Co powinnam zrobić? Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W przypadku pominięcia tabletki z 3 tygodnia wyjścia są 2:
1. rozpocząć 7-dniową przerwę natychmiast (traktując jako ostatnią tabl. z opakowania tę, która była ostatnia przed zapomnianą),
2. jak najszybciej zażyć pominiętą tabletkę i rozpocząć nowe opakowanie bez robienia przerwy.
Oba rozwiązania mają na celu to, aby przerwa nie była dłuższa niż 7 dni, gdyż powoduje to wzrost ryzyka ciąży. Pani się do tych zaleceń (opisanych w każdej ulotce, a przeważnie i na opakowaniu) nie zastosowała, więc może Pani być w ciąży.