Zapomniałam zażyć tabletkę w 1. tygodniu - co z ochroną?

Witam, zapomniałam zażyć tabletkę w 1. tygodniu miesiąca a biorę je już 4 tygodnie, po 7-dniowej przerwie powinnam wziąć tabletkę 8. dnia zapomniałam i wzięłam dopiero 9. dnia. W tym samym dniu współżyłam z partnerem. Czy jest możliwość zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku pominięcia pierwszej tabletki nowego blistra istnieje znaczne ryzyko ciąży. W takiej sytuacji wszystkie stosunki, które miały miejsce w trakcie 7dniowej przerwy należy uznać za niezabezpieczone. Od tej pory niezbędne jest także stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni.

W takim przypadku konieczne jest wykonanie testu ciążowego pod koniec następnej przerwy niezależnie od wystąpienia krwawienia.

Pozdrawiam