Zapomniana tabletka i wymioty

Witam. Bardo proszę o pomoc! Biorę tabletki antykoncepcyjne od paru miesięcy. Mam 22 lata. Aktualnie jestem w trakcie 3 tygodnia przyjmowania tabletek. Współżyłam z chłopakiem w czwartek ok. godziny 9.00 rano bez zabezpieczenia. Tego samego dnia o 18.00 powinnam przyjąć tabletkę, jednakże o tym zapomniałam i zrobiłam to rano następnego dnia ok. godziny 10.00 (upłynęło 16 godzin). Dodatkowo tej nocy zwymiotowałam po alkoholu. Boję się, czy nie jestem w ciąży? Czy branie kolejnego opakowania tabletek bez 7-dniowej przerwy wystraczy, żeby poczuć się bezpiecznie? W razie czego mogę zrobić test ciążowy i kiedy? Bardzo proszę o pomoc...

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę nie robić 7-dniowej przerwy w zażywaniu pigułek. To istotnie zmniejszy ryzyko ciąży. Test ciążowy proszę zrobić jakieś 2-3 tygodnie od stosunku.

Pozdrawiam