Zapotrzebowanie kaloryczne przy chęci zrzucenia 6 kg

Mam 20 lat, ważę 65 kg przy wzroście 171 cm. Ile kalorii dziennie jeść by schudnąć ? Chciałaby schudnąć ok. 6 kg. Moja aktywność fizyczna jest niska ponieważ większość czasu spędzam w domu, jedynie raz w tygodniu chodzę na 2 godzinny trening siatkówki. Chciałabym się także dowiedzieć jaka dieta byłaby dla mnie najlepsza ponieważ mam skłonności do tycia w okolicach brzucha natomiast mam długie i szczupłe nogi :p

Szanowna Pani,

w pierwszej kolejności należałoby się zastanowić, czy w Pani sytuacji chudnięcie jest konieczne. Z opisanych przez Panią parametrów taka konieczność nie wynika. Natomiast defekt, który Pani zauważa (krągły brzuszek) może paradoksalnie wynikać z niedoborów żywieniowych i dysproporcji pomiędzy tkanką tłuszczową a mięśniową w tułowiu. To częsty problem młodych, szczupłych kobiet, które stosują na co dzień żywienie niedbałe lub niedostosowane do aktywności fizycznej.

Sugerowałabym przeanalizowanie sposobu dotychczasowego żywienia i aktywności ruchowej z pomocą dietetyka.

Pozdrawiam! Justyna Siwiela

Witam. Pani BMI wynosi 22,2 czyli Pani masa ciała jest w normie. Należy wykonać również analizę składu ciała aby móc stwierdzić czy zawartość tkanki tłuszczowej jest w normie. Pani podstawowa przemiana materii wynosi ok. 1500 kcal. Do tego należy doliczyć Pani aktywność fizyczną. Przy założeniu minimalnej aktywności fizycznej o której Pani pisze, Pani całodzienne zapotrzebowanie energetyczne wynosi ok. 1800 kcal. Aby masa ciała uległa zmniejszeniu należy ograniczyć wartość energetyczną o 300-500 kcal, natomiast w Pani przypadku myślę że normokaloryczna dieta i zwiększona aktywność fizyczna przyniosą najlepsze rezultaty w walce ze zgromadzoną tkanką tłuszczową w okolicy brzucha.

Kalorie to nie wszystko! Naukowcy amerykańscy badający skuteczność różnych metod odchudzania się doszli do wniosku, że dla powodzenia kuracji ważna jest nie sama liczba spożywanych kalorii, ale też to skąd one pochodzą. Raport ze swojej obserwacji 120 tys. osób opublikowali w New England Journal of Medicine.
pozdrawiam serdecznie, Mgr Zuzanna Mroczkowska

Opisany przez Panią własny wygląd to typowy androidalny typ sylwetki i właśnie dietę dla tego typu sylwetki zalecałabym dla Pani. Jadłospis kobiety o takim typie sylwetki powinno zawierać dużo świeżych warzyw, produktów z całych ziaren zbóż, owoców. Źródłem białka powinny być nasiona roślin strączkowych, ryby i chude świeże mięso.

Zapraszam na konsultacje http://klinika-diety.pl/

Pozdrawiam, mgr Zuzanna Mroczkowska