Zarażenie grzybicą a seks oralny

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy seks oralny może doprowadzić do grzybicy. Już tutaj na forum przeczytałam, że większość ludzi ma w przewodzie drożdżaki, więc przy założeniu, że mój chłopak je ma, czy może mnie zainfekować podczas seksu oralnego? Czy jest możliwość, że mnie nie zarazi, jeżeli moja odporność jest wysoka? Czy przyjmowane pałeczki kwasu mlekowego mogą mi pomóc?
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Grzybica atakuje zwykle osoby z obniżoną odpornością, więc jeżeli Pani odporność jest wysoka, prawdopodobieństwo zarażenia jest małe. Stosowanie pałeczek kwasu mlekowego pozwala utrzymać prawidłowe pH w pochwie, co także utrudnia infekcję grzybiczą. Warto stosować również preparaty do higieny intymnej o odpowiedniej kwasowości, nosić naturalna bieliznę, zdrowo się odżywiać.
Pozdrawiam.