Zarażenie HIV a niski poziom limfocytów

witam od jakiegos czasu jestem zaniepokojny.Naczytalem sie tez w 'internecie ' o hiv.Moje pytanie jest naspetujace.Czy ZAWSZE limfocyty przy zakazeniu wirusem hiv sa niskie ? czy moze byc taka sytuacja ze sa one poczatkowo podwyzszone,a dopiero dajmy na to za 3 miesiace czy nawet wiecej sa one dopiero niskie i powoli wyniszczaja organizmCzy mam byc zaniepokojny i udac sie na test obecnosci aids ?.Moje wyniki lifocytow : 4,32 gdzie max jest - 3,50 oraz 40,8 gdzie max jest 45

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wysoki poziom limfocytów występuje w przypadku praktycznie każdej infekcji wirusowej i nie mówi nic na temat czynnika etiologicznego. Także w początkowej fazie zakażenia wirusem HIV poziom limfocytów rośnie. Jeżeli ma Pan za sobą ryzykowny stosunek seksualny to proszę udać się na konsultację do lekarza (należy m. in. ocenić czy minęło już okienko serologiczne).