Zarażenie paciorkowca kałowego

wlasnie jestem po takim posiewie i wyszlo ze mam paciorkowca kalowego gdy to sie okazalo to dostalam dwie serie zastrzykow z ampicylina.Na ten lek moja bakteria mialabyc wrazliwa jednak dalej cierpie i mam dalej paciorkowca?Co w takiej chwili mam robic gdy w ciagu roku zdazylam juz zazyc az 6 antybiotykow!?Bardzo prosze o pomoc jestem zalamana

Witam! Postępowanie w takim wypadku uzależnione jest od tego, gdzie konkretnie znajduje się paciorkowiec i jakie objawy kliniczne powoduje. Myślę że warto również pobrać kontrolne posiewy i ponownie wykonać antybiogram.