Zaręczyny przy nieustannym myśleniu o innym partnerze

Witam, chce sie doradzic co mam zrobic w takiej sytuacji.Jestem zareczona mam dziecko 7msc, ale mysle non stop o innym takim kumplu z ktorym kiedys sie spotykałam. On bardzo chce ze mna byc ale wie ze nie jest to mozliwe dlatego ze biore za 5msc ślub.Z jednej strony chcialabym sprobowac ale tez sie boje ze moze sie nie udac.On mieszka w Holandii teraz i chce bym z nim była.

Witam. Jest Pani zaręczona, ma brać ślub, jest dziecko, tamten w Holandii. Poco komplikować sobie życie. Powinna Pani przez jakis czas spotykać się z psychologiem albo podjąć się psychoterapii. Wygląda to tak, że chce Pani czegoś czego nie ma i za tym tęskni, a nie moze cieszyć się tm co ma. Ale to już wymaga wspólnych rozmów ze specjalistą,a myślę, że warto skoro ma Pani podjać ważną decyzję jaką jest malżeństwo.

Mam wrażenie, że nie do końca Pani wie, czego chciałaby w życiu i nie jest pewna swoich przekonań i wartości. Warto zrobić z tym porządek, zanim podejmie Pani przynoszące poważniejsze konsekwencje decyzje, unieszczęśliwi siebie czy inne osoby (narzeczonego, dziecko, zakochanego mężczyznę).
Może skorzystałaby Pani z psychoterapii i przyjrzała się temu?

Dzień dobry!

W pytaniu wspomina Pani jedynie o uczuciach (a raczej deklaracjach i zachowaniach) kolegi z Holandii. Nie pisze Pani za to o własnych uczuciach i emocjach względem narzeczonego lub kolegi. Przed Panią ważne życiowe decyzje, które warto podjąć dojrzale i świadomie. Jakakolwiek porada byłaby błaha wobec wyborów, które stoją przed Panią. Szkoda kierować swoim życiem pod wpływem impulsu, bez przemyślenia sytuacji, rozważenia swoich uczuć, upewnienia się we własnych wartościach i motywacjach - czy też pozwalać, aby naszym życiem rządził przypadek. Polecam podjęcie psychoterapii, która jest drogą podejmowania decyzji, wyborów, zmian - oraz rozumienia, dlaczego działamy i czujemy właśnie w taki, a nie inny sposób.

Pozdrawiam!

Witam
To Pani musi sobie odpowiedzieć na pytanie z którym z tych mężczyzn chciałaby Pani spędzić życie i wychować swoje dziecko. To bardzo ważna decyzja i powinna ją Pani podjąć nim nadejdzie termin ślubu. Może warto żeby rozważyła Pani możliwość skorzystania z pomocy psychologa.
To czy związek będzie udany, będzie w dużej mierze zależało od tego na ile będziecie oboje czuli się za niego odpowiedzialni i na ile będziecie się starali oboje go budować.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak