Zaskórniki i pryszcze u dorosłej kobiety

Witam serdecznie.Mam 31 lat i problem z cerą tłustą od 13 roku życia morduje się z pryszczami i zaskórnikami..po którejś z kolei wizycie u dermatologa pani przepisała mi pigułki hormonalne które częściowo poprawiły mi stan skóry(nie było już tyle trądziku)ale do tej pory jednak nie mogę poradzić sobie z tłustą cerą i sebum które rozpycha mi pory i robią się dziury :(..czyszcze skóre szczoteczą pilinguje,używam żelu iwostin,krem cetaphil i Larosz- Efaklar K na noc nic to nie pomaga :( .Pomóżcie
31 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Pani problemy z cerą mogą wynikać z zaburzeń hormonalnych. Myślę że warto przeprowadzić dokładną diagnostykę, szczególnie jeśli towarzyszą Pani również nieregularne miesiączki, osłabienie libido czy cechy androgenizacji. Wskazana jest konsultacja endokrynologa oraz oznaczenie poziomu hormonów (TSH, prolaktyna, FSH, LH, DHEAS)

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl