Zastosowanie Cytotecu dopochwowo w ciąży

Dzień dobry, Jestem w 6 tyg. ciąży, parę dni temu lekarz zaaplikował mi 3 tabletki cytotecu dopochwowo. Po kilku godzinach wystąpiły bóle, lecz krwawienia nie było. Za 2 usg wykazało, że ciąża nadal jest. Niestety lekarz już nie zamierza zrobić nic w tej sprawie i jestem zmuszona urodzić dziecko. Jakie jest prawdopodobieństwo, że będzie ono zdrowe i na ile mizoprostol zawarty w cytotecu może wywołać wady rozwojowe. Czy w wieku 34 lat mam szanse da badanie prenatalne. Bardzo dziękuję za odpowied

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany lek jak najbardziej może spowodować wady rozwojowe płodu. Dlatego też mówi się, że zainicjowane farmakologicznie poronienie powinno zostać "doprowadzone do końca". W niektórych przypadkach wymaga to podania dodatkowej dawki leku. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.

Użycie cytotecu do wywołania poronienia prawidłowej ciąży jest karalne radze sie zastanowić nad tym co sie wypisuje.