Zastosowanie leku Hepatil dzień przed próbą wątrobową

Czy hepatil(L-asparaginian L-ornityny) zażyty dzień przed próbą wątrobową(AST,ALT,ALP,BIL,GGTP,AFP) może znacząco zaniżyć wyniki?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli przed badaniem zażyta została JEDNORAZOWO jedna tabletka, to nie będzie to miało wpływu na wynik badania. Jednak stosowany przewlekle lek hepatil może wpływać na polepszenie wyników badań laboratoryjnych.