Zastosowanie maści Argosulfan na zerwany paznokieć

Córka ma zerwany paznokieć.na zrywaniu ,kazano robić suche opatrunki,a pediatra na wizycie dał maść argosulfan, ale miałam wrażenie że niebył pewny.Na miejscu paznokcia po tej maści robi sie taka jakby błonka...niewiem czy tak to ma być, czy lepsze by były te suche opatrunki jak radzili na chirurgii czy mogę jej smarować tą maścią????ranę? błagam o doradzenie.Zmartwiona mama.

Powstawanie warstwy naskórka na odsłoniętym łożysku jest sprawą normalną i wiąże się z gojeniem. Suche opatrunki niekiedy są mało przyjemne podczas gojenia, można stosować także hydrożele, które nie przyklejają się do rany.
Podczas odrostu paznokcia należy zwróćić uwagę czy rośnie on prawidłowo, można także stosować środki antyseptyczne, aby na wrażliwym miejscu nie kolonizowały grzyby.
Więcej informacji na www.podogabinet.pl
Pozdrawiam