Zatwardzenie u półtorarocznego dziecka

Witam. Mój 1,5 miesięczny syn od czterech dni nie może zrobić kupki. Jak można mu pomóc. Nadmienię, że wcześniej przez trzy dni z rzędu wypróżnił się za pomocą czopków glicerynowych. Wiem, że nie mogę przyzwyczajać go do tego sposobu. Strasznie płacze a ja jestem bezradna bo nie umiem mu pomóc. Masuję brzuszek, podkurczam nóżki, dwa razy na dzień daję mu po dwie łyżeczki soku jabłkowego ale to nic nie pomaga. Co jeszcze można mu dać aby bez problemu mógł zrobić kupkę?

oprócz dopajania wodą zalecam konsultację z lekarzem, może konieczne będzie zastosowanie przez jakiś czas syropów przeczyszczających albo poprawiających perystaltykę, dobrze byloby tez ustalić przyczynę zaparć