Zawał serca? Nerwica? Jak leczyć?

Witam. mam 21 lat. Mam pytanie, na które jak najszybciej potrzebuję odpowiedzi! Od ponad roku mam nerwicę lękową. Leczyłam się u psychiatry, ale dostałam tabletki (Z***), które mi nie pomagały i odstawiłam je. Kolejnym też tego powodem było to, że nie chciałam się uzależnić! Poza tym mam małe dziecko i nie chcę brać psychotropów! Objawami mojej nerwicy są: bóle w mostku, klatce piersiowej (kłucia i pieczenia), zawroty glowy, jestem osłabiona, ciągle boję się, że coś mi się stanie i moje dziecko zostanie bez opieki, często drętwieją mi ręce lub nogi. Boli mnie cała prawa strona, boję się, że to zawał i zaraz umrę. Czy w moim wieku jest możliwy zawał? Kiedy miałam 4 lata przeszłam operację serca, gdyż miałam dziurę w sercu i poszerzali mi tętnicę płucną. Czy to może zwiększać ryzyko zawału serca? Czy tę nerwicę można leczyć jakoś inaczej niż farmakologicznie? Bardzo proszę o odpowiedź jak najszybciej!

Witam,

Ryzyko zawału serca w Pani wieku jest bardzo niskie. Oczywiście nie znam Pani stanu zdrowia na tyle dobrze, by wypowiadać się konkretnie o Pani przypadku. Rozumiem jednak, że zanim rozpoznano zaburzenia nerwicowe, wykluczono inne - organiczne - przyczyny dolegliwości. Opisane objawy mogą występować w zaburzeniach nerwicowych.

W sytuacji postawionego rozpoznania powinna Pani przyjmować przepisane leki. Nie należy mieć podejścia jakie Pani przedstawiła. Lek zaproponowany przez psychiatrę należy do stosunkowo nowych preparatów, obciążonych małym ryzykiem działań niepożądanych, dającym dobre efekty leczenia.

Pozdrawiam