Zawał serca u 22-latka

Witam, mam pytanie dot. zawału serca. Czy istnieją jakieś objawy które mogą jednoznacznie bez pomocy lekarskiej określić, że takowy odbyliśmy?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

ból związany z zawałem serce najczęściej ma chrakter uciskowy, gniotący. Umiejscowiony na mostku. Jednak ból jest bardzo subiektywnym dlatego nie można jedynie na podstawie objawów zdjagnozować zawał serca. Potrzebne jest specjalistyczne badanie.

Pozdrawiam.