Zawroty głowy od kilku dni a koniecznosć wizyty u lekarza

Od paru dni mam zawroty głowy. Od wczoraj znacznie się nasiliły. budzę się rano otwieram oczy i mam karuzele nie zdążę się nawet podnieść i już mi wszystko wiruję. Czy powinienem iść dziś z tym do lekarza. Boje się ze pojawi się to w pracy

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Utrzymujące się zawroty głowy wymagają konsultacji lekarskiej. Przyczyn zawrotów głowy może być wiele: zapalenie błędnika (bakteryjne, wirusowe, również jako powikłanie po grypie), niedokrwienie błędnika, uraz ucha, przyczyny neurologiczne, zaburzenia rytmu serca, anemia, zaburzenia regulacji ciśnienia tętniczego. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaproponuje dalsze postępowanie.