Zawroty głowy, omdlenia, drętwienie ręki i osłabienie oraz wynik RTG kręgosłupa

Witam moje objawy: zawroty glowy, omdlenia, dretwienie szczegolnie lewej reki, od 8 tyg jestem bardzo slaba, ciezko mi przejsc nawet 10 metrow. badania echo serca ok, ekg - ok , rtg kregoslupa szyjnego wskazalo odprostowanie fizjologicznej lordozy kregoslupa szyjnego. Czy moje objawy moga wskazywac na to odprostowanie? czym ogolnie jest to odprostowanie i jak to lleczyc?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Opis badania wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe w obrębie odcinka szyjnego kregosłupa - zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej również do nich należy (oznacza zniesienie fizjologicznego wygięcia szyjnego odcinka kręgosłupa ku przodowi). Zmiany te mogą powodować zaburzenia ukrwienia ośrodkowego układu nerwowego, czego wynikiem mogą być zawroty głowy. Z podanym wynikiem proszę udać się do neurologa, który zadecyduje o dalszym postępowaniu terapeutycznym. Pozdrawiam