Zawroty głowy, uderzenia gorąca czy to są skutki odstawienia tabletek?

W styczniu 2011 roku odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Teraz od 2 miesięcy jestem osłabiona mam zawroty głowy, uderzenia gorąca. Czy mogą to być skutki uboczne odstawienia tabletek? Dodam że byłam u laryngologa i neurologa, robiłam badanie krwi i tarczycy, wszystko wyszło ok. Proszę o odpowiedź, nie wiem co się dzieje i jeśli to zaburzenia hormonalne to ile to jeszcze może potrwać? Dodam że mam 27 lat. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać nawet do pół roku. Jest to czas potrzebny na powrót gospodarki hormonalnej do normy. Objawy, które się u Pani pojawiły mogą mieć związek ze zmianami hormonalnymi powstałymi w wyniku odstawienia tabletek antykoncepcyjnych.
Pozdrawiam