Zawsze byłam czarną owcą w rodzinie. Czy możliwe, że przez depresję?

Witam, nie wiem od czego zacząć, to najlepiej od początku. Od 3 lat nie mam pracy, jeździłam trochę do Niemiec. Od jakiegoś czasu ciągle jestem zmęczona, nawet budzę się rano zmęczona, o ile usnę - usypiam o 2-3 w nocy. Nie mam wsparcia w domu, każdy narzeka na wszystko, zawsze byłam czarną owcą w rodzinie, teraz nawet u mojego faceta jak jestem to ciągle się kłócimy, czasem mam nawet czarne myśli, nie wiem co mi jest - możne to depresja? Może muszę zmienić miejsce zamieszkania? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Zmaga się Pani z wieloma trudnościami, a przy tym nie ma oparcia w bliskich osobach. Stres i problemy mogą być przyczyną pogorszenia się samopoczucia i kłopotów ze snem.

Mogłaby Pani skorzystać z pomocy psychologa i postarać się popracować nad rozwiązaniem swoich problemów. Odkaładania spraw na później, tłumienie emocji i nieodpowiednie radzenie sobie w trudnych sytuacjach może powodować pogorszenie się Pani stanu. Warto zatem skorzystać z pomocy specjalisty i starać się polepszyć swoją sytaucję. Są miejsca, gdzie może Pani uzyskać pomoc bezpłatnie. Informacje na temat pomocy psychologiecznej w swoim rejonie może Pani uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego, OPS-ie lub w kontakcie z konsultantem telefonu zaufania.

Myślę, że praca z psychologiem  może pozwolić Pani powrócić do równowagi wewnętrznej i odpowiednio wyrażać emocje, by pozbyć się napięcia emocjonalnego.

Pozdrawiam