Zazdrość o intymną przeszłość partnera

Jestem w związku 2 lata i jestem zazdrosna o przeszłość mojego partner który miał ok 14 partnerek seksualnych a ma dopiero 28 lat ale tylko 2 poważne związki. Teraz mówi że tylko mnie kocha ale czasami wchodzi na portale porno i ogląda młode nagie dziewczyny. Znam i dopytuje się o wiele szczegółów z jego intymnej przeszłości i nie umiem sobie z tym poradzić a on twierdzi ze erotomanem nie jest,że faceci tak mają. Co mam zrobić?

Witam. Trudno powiedzieć czy erotomanem jest czy nie w zwiazku z tymi filmami porno. Musi Pani jeszcze się rozeznać w sytuacji i pamiętać, ze nic na siłę tzn trzymnać przy sobie miłości.
Magdalena Brabec

Witam, o wiele trudniej jest budować trwały związek z realną osobą, niż mieć krótkie ekscytujące kontakty albo rozładowywać swoje napięcie seksualne oglądając portale porno. Ważne jest aby miała Pani świadomość, że możne jest tak, że Pani chłopak ma trudność w byciu w intymnej relacji, która wymaga zaangażowania i wyłączności. Dojrzała osoba mając realną relację, nie szuka podniecenia w wirtualnym świecie. Wiele sytuacji można tłumaczyć stwierdzeniem " faceci tak mają, kobiety tak mają", zamiast tego można też się zastanowić co takiego się dzieje, że właśnie tak, ktoś reaguje i radzi sobie ze swoimi popędami i emocjami. Pozdrawiam

Szanowna Pani, domyślam się, że łącznie z zapewnieniami o miłości Pani partner jest Pani wierny oraz jak dotąd nie nadszarpnął też Pani zaufania. Warto zatem zastanowić się dlaczego tak trudno jest Pani zaakceptować przeszłość partnera. Powinna Pani rozważyć kwestię poczucia własnej wartości, atrakcyjności, siebie jako partnerki seksualnej oraz kwestię zaufania do partnera. Wydaje mi się, że bardziej niż fakt iż kiedyś Pani partner miał dużo partnerek seksualnych powinno zwrócić Pani uwagę to, iż Pani partner korzysta z portali pornograficznych. Nie jest prawdą że wszyscy faceci tak mają, ale także samo oglądanie pornografii nie jest czymś nienaturalnym. Problem zaczyna się wtedy, gdy oglądanie filmów erotycznych czy zdjęć ma zastąpić grę wstępną lub całkowicie zastąpić kontakt seksualny. Warto poobserwować partnera i zobaczyć, czy i jak będzie ewaluować jego zainteresowanie stronami pornograficznymi. Pozdrawiam, Monika Wysota