Zazdrość partnera w związku

Witam :) Mam 20 lat jestem w związku z partnerem od ponad 5 lat.Wszystko dobrze sie układało do póki nie zaczęła się zazdrość parnera,ciagle awantury,oskarżanie o zdrade,a także podrywanie jego kolegów gdzie to była bzdura,a o wszystko tak podejrzewał ponieważ się usmiecham do ludzi.Jestem uśmiechniętą osobą ale co z tego jak juz sie boje na kogos popatrzeć zeby nie bylo awantury.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Niestety, drogą wirtualną nie da się określić przyczyn zazdrości Pani partnera. Jeżeli nie daje Pani powodów do zazdrości, to najprawdopodobniej partner ma jakieś problemy natury emocjonalnej, które leżą u podstaw jego ataków zazdrości i podejrzeń o zdradę. Może być to lęk przed utratą Pani, niepewność w związku, zaniżone poczucie własnej wartości partnera, które podpowiada mu wiele wątpliwości i „każe” strzec Pani, by Pani nie stracić na rzecz innego mężczyzny. Radziłabym szczerze porozmawiać z partnerem o Pani uczuciach, emocjach i potrzebach. Proszę mu wyjaśnić, że nie ma czego się obawiać, że zaufanie jest ważnym filarem w związku. Warto też zapytać partnera, dlaczego wciąż jest o Panią zazdrosny, jak on czuje się w Waszym związku, czego mu brakuje, czego od Pani oczekuje. Proszę też rozważyć konsultację u psychologa. By partnerowi było łatwiej rozmawiać ze specjalistą, możecie się tam wybrać we dwójkę. Odsyłam do artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/zazdrosc-w-zwiazku.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Nadmierna zazdrość nie mająca realnych podstaw najczęściej ma źródło w trudnościach osobowościowych. Warto wówczas skontaktować się z psychologiem i rozpocząć psychoterapię.