Zażycie tabletki w 3 dniu cyklu

Mam pytanie. Zażyłam tabletkę w 3 dniu cyklu. Mam wątpliwości, czy aby antykoncepcja była pełna muszę czekać 7 dni, czy do następnego rozpoczęcia się cyklu? Zuzanna.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli dobrze zrozumiałam, to rozpoczęła Pani zażywanie antykoncepcji hormonalnej w trzecim dniu cyklu miesiączkowego. W takim wypadku dobrze jest przez pierwsze siedem dni stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Nie ma natomiast potrzeby czekać do kolejnego opakowania. Po tygodniu będzie Panie w pełni zabezpieczona.

Pozdrawiam serdecznie!