Zażyłam tabletkę "72 h" - czy mogło to spowodować ból brzucha?

11 dni temu wzięłam tabletkę "72 godziny po". Wczoraj dostałam okresu i wzięłam 1 tabletkę antykoncepcyjną. Boli mnie brzuch i mam mniej obfite krwawienie. Czy to może być spowodowane tymi tabletkami?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
lek, który Pani zażyła po stosunku, ma dużo działań niepożądanych. Należą do nich m.in. przejściowe zburzenia cyklu, plamienia śródcykliczne, dolegliwości bólowe brzucha. Proponuję podczas przyjmowania tabletek z pierwszego opakowania dodatkowe zabezpieczenie, np. prezerwatywę. Gdyby krwawienie się nasilało, konieczna będzie konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam