Zażywanie amfetaminy a poczucie bycia obserwowanym

Witam od pewnego czasu biore codziennie amfetamine,lecz od jakiegos tygodnia wydaje mi sie wszyscy sie na mnie sie dziwnie parza,caly czas mnie ktos obserwuje itp. Strasznie mam ochote na wieksze dawki niewiem jak pozbyc sie tego uczucia.Choc jest to przyjemne uczucie,jedynie ten dziwny strach i ci ludzie denerwuja mnie...

Konieczna jest wizyta u psychiatry, proszę tego nie odwlekać.
Dalsze zażywanie amfetaminy może jedynie pogłębić Pana niepokojące objawy.

Elżbieta Pniewska

Wymienione przez Pana objawy mogą świadczyć o ostrym zatruciu amfetaminą. Zatrucie takie może objawiać się lękiem i objawami psychotycznymi (takimi jak urojenia, omamy, zaburzenia świadomości). Poczucie, że wszyscy na Pana dziwnie patrzą i związany z tym dyskomfort może być właśnie takim urojeniem.
Chęć zażywania coraz większych dawek wiąże się z tym, że bardzo szybko wytwarza się tolerancja na amfetaminę. Z czasem dawki będą coraz większe a odstępy miedzy nimi coraz krótsze.
Nie wiem od jak dawna zażywa Pan narkotyk, ale po dłuższym ciągu odstawienie może być bardzo trudne i wiązać się z ociężałością, męczliwością a nawet ciężką depresją. Najlepszym sposobem uniknięcia wszystkich niemiłych konsekwencji jest zaprzestanie przyjmowania amfetaminy i próba znalezienia innych, mniej destrukcyjnych źródeł przyjemności.

Proszę się skonsultować ze specjalistą. Będzie możliwe potwierdzenie lub wykluczenie uzależnienia, a dodatkowo będzie się można przyjrzeć innym objawom (poczuciu bycia obserwowanym) pod kątem współistniejących zaburzeń (np początku zaburzeń z kręgu schizofrenii, które często maja pierwszy epizod aktywowany korzystaniem z substancji psychoaktywnych takich jak narkotyki)

Amfetamina jest silnie działającym i uzależniającym środkiem psychoaktywnym. Należy zaprzestać jej stosowania, gdyż zagraża to Pana zdrowiu i życiu! Zalecam jak najszybciej udać się do lekarza pierwszego kontaktu,po skierowanie do specjalisty, który pomoże wydostać się z nałogu. Istnieje możliwość odbycia "odwyku" w szpitalu.