Zażywanie dopalaczy: czy może mieć negatywne skutki?

Witam. Pewnie ten temat już był, ale chciałbym się dowiedzieć, ponieważ kiedyś popalałem dopalacze, różnie - czasami raz na miesiąc, czasem 3-4 razy w tygodniu... - trwało to ok. 2 lat. Od 3 miesięcy nie dotykałem już tego świństwa, od kiedy zobaczyłem, jak mój organizm osłabił się na treningach akrobatyki... Czuję się dobrze - nie kaszlę, nie mam zaburzeń oddechowych - wszystko jest w porządku, tylko często mam tzw. zamułę - potrafię wstać rano, stanąć przed szafą, patrzeć na nią i myśleć... ciągle się zamyślam... brakuje mi motywacji do różnych rzeczy i chciałbym się dowiedzieć, czy to minie? I czy to, że paliłem przez ten okres dopalacze to coś mi grozi? Proszę o wyczerpującą wypowiedź i nazwy lekarstw pomagających w koncentracji, które ułatwią to wszystko...

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Mimo łatwej dostępności i zabawnych nieraz nazw dopalacze są równie niebezpieczne, co klasyczne narkotyki. Wywołują liczna działania niepożądane, w tym zaburzenia fizjologiczne, zaburzenia krążenia oraz zaburzenia funkcji mózgu.

Ze względu na długie ich stosowanie konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego, który Pana zbada i zleci badania kontrolne. Na podstawie wyników będzie można zaordynować odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.

Opisane objawy wymagają bezpośredniego kontaktu z lekarzem.
Bardzo dobrze, że nie dotykasz jak piszesz " tego świństwa". Nigdy nie wiadomo co tam wsypią. Na pewno tanie świństwa. Jakie będzie ich działanie na dłuższą metę nie wiadomo.Zachęcam do kontaktu z psychologiem.