Zażywanie suplementów bez przerwy przez długi okres czasu

Mam ponad 60 lat. Od 6 lat walczę z nowotworem złośliwym prostaty. Dostaję zastrzyk i tabletki i jakoś się trzymam. Jak długo? Od 3 lat regularnie dzień w dzień biorę Doppel Herz Vital Tonik - bezalkoholowy. Biorę 3 razy dziennie po 20 ml, tak jak jest napisane w ulotce. Intryguje mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi, więc piszę do Was. Czy tak długie używanie tego suplementu bez żadnej przerwy jest właściwe czy też robię sobie krzywdę? Proszę o wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam Eugeniusz S.

Witam! Podobnie jak inne tego typu preparaty jest on suplementem, a więc nie zastępuje zdrowego trybu życia - w tym zdrowej diety. Podobnie też jak w przypadku preparatów witamin nie zalecałabym spożywania go bez przerwy przez cały rok - warto zrobić sobie przerwę np. w okresie letnim, kiedy wiele witamin i składników mineralnych a także innych związków, w tym antyoksydantów zawierają nasze owoce i warzywa - właśnie w tym okresie najwięcej. Warto pamiętać, że w takiej właśnie - naturalnej postaci są one najlepiej przyswajalne. Pozdrawiam