Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych a zmiana czasu

Mam 21 lat, 10 dni temu zaczęłam przyjmować **** (dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne). Tzn, bóle miesiączkowe miałam w piątek późnym wieczorem i zabarwioną wydzielinę, a tabletkę wzięłam dopiero w sobotę o 11. Współżycie nastąpiło w piątek za tydzień, czyli 7 dnia wieczorem po zażyciu tabletki.
I czy mogę być w ciąży z powodu opóźnienia przyjęcia pierwszej tabletki?
Od zakończenia miesiączki mam niewielką ilość czerwonej wydzieliny na bieliźnie, ale podobno o skutek przyjmowania tabletek, który ma ustąpić. Dziś z powodu zmiany czasu wzięłam tabletkę o 1.5 h za wcześnie. Czy może to wpłynąć na zmniejszenie działania tabletek i czy następna mam wziąć o tej porze, o której powinnam, czy zgodnie z opóźnieniem już cały czas 1.5h wcześniej?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Dwuskładnikowych tabletek nie trzeba brać codziennie o tej samej porze. Z pewnością półtoragodzinne przesunięcie nie spowoduje zmniejszenia ich skuteczności. Może Pani kontynuować przyjmowanie tabletek o wybranej przez Panią porze. Myślę, że działanie antykoncepcyjne jest w Pani przypadku zachowane, ponieważ, jak rozumiem, w piątek występowały jedynie plamienia, a właściwa miesiączka (krwawienie) pojawiło się dopiero w sobotę- i tego dnia przyjęła Pani pierwszą tabletkę.
Pozdrawiam!