Ugryzienie, siniaki i opuchlizna na nodze

Witam! W sierpniu podczas spaceru miałam zderzenie z rozpędzonymi psami. W skutek czego na mojej nodze powstał ogromny siniak. Po jakimś czasie siniak zniknął, ale w to samo miejsce coś (nie wiem co) mnie ukąsiło (są dwa ślady po ugryzieniu). W miejscu ukąszenia powstała opuchlizna, dokładnie wyczuwalna pod skórą, oraz pojawił się kolejny siniak, który z czasem zmienił się w czerwoną plamę, która swędzi i piecze.

Dodam, że ostatnio bardzo często miewam zadyszkę nawet przy prostych czynnościach, nie potrafię się skupić na jednej czynności oraz dodatkowo moja masa ciała zwiększyła się. W związku z powyższym proszę o pomoc oraz wyjaśnienie czy ww. objawy mogą być rezultatem ugryzienia przez kleszcza (dodam, że nie znalazłam owada, a po każdym spacerze sprawdzam się dokładnie).

Jednocześnie pozwolę sobie dodać, że ostatnio w naszym bloku znaleziono siedlisko obrzeżków. Czy ww. pasożyty może być przyczyną wymienionych objawów? Proszę o ewentualną pomoc, do jakiego lekarza powinnam się udać oraz jakie badania wykonać? Pozdrawiam

Witam.

Prawdopodobieństwo, że opisane objawy mają związek z ugryzieniem kleszcza i boreliozą jest niewielkie. Myślę, że zauważyłaby Pani kleszcza w skórze, jeśli ogląda się Pani dokładnie po spacerze.

Miejscowa zmiana, jaka powstała w miejscu ugryzienia, rozwinęła się prawdopodobnie jako reakcja zapalna po ugryzieniu przez owada, czy pajęczaka, być może owe obrzeżki.

W związku z opisywanymi objawami proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zbierze dokładny wywiad i zleci podstawowe badania, m.in. morfologia, badanie ogólne moczu.

Pozdrawiam.