Zbilansowana dieta i bieganie a odchudzanie z brzucha

Witam. Mam 15 lat 1,85m wzrostu i 70 kg wagi (talia - 75 cm). Biegam dziennie 10 km. Dietę mam zbilansowaną (5 posiłków, pełno wartościowych) i chciałbym jak najszybciej pozbyć się "fałdek" z brzucha, jakie jeszcze ćwiczenia wykonywać, bądź co jeść? Czekam z niecierpliwości na odpowiedź i z góry dziękuję.

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Wskaźnik masy ciała przy podanych parametrach jest prawidłowy. Pozostaje jedynie kwestia nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Proces zdrowego i skutecznego odchudzania jest długotrwały. Proszę zatem uzbroić się w cierpliwość. Regularna aktywność fizyczna to bardzo dobry nawyk, dlatego warto ją kontynuować. Dla dodatkowego modelowania partii brzucha dobrze byłoby w ramach rozgrzewki przed bieganiem wykonać kilkanaście półbrzuszków i kilkadziesiąt skłonów.
Polecam artykuł opisujący ćwiczenia na brzuch:http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
W diecie natomiast warto skupić się na produktach zbożowych pełnoziarnistych, produktach mlecznych, chudym mięsie i rybach, dużej ilości warzyw i owoców, oraz olejach roślinnych jako dodatek na surowo do gotowych dań.
Jednocześnie wykluczeniu podlegają słodycze, słodzone napoje, czy żywność typu fast food.