Zbliżenie dzień przed miesiączką i prawdopodobieństwo ciąży

Zacznęod tego, że przez 3 msc brałam Microgynon. Odstawiłam. od tego czasu miałam 2 miesiączki (wywołane luteiną 50.) 1 miesiaczka w 32 dzien od calkowitego odstawienia (luteina od 28 dnia) a drugą 25 dc (lut.od 19dc) teraz 3 cykl. luteina od 19 dc do teraz (28 a msc brak) zblizenie bylo dzien przed 2 okresem. 11 dni po zbl bylam u lekarza,endometrium trojlinijne 4mm. Boje się, że lekarz nie zmienil prezerw.na sondzie. zbadał mnie nawet na nazwisko poprzedn.pacjentki. jak duze ryyzko ciazy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku opóźnienie miesiączki najpewniej jest konsekwencją przejściowych zaburzeń miesiączkowania, które występują u niektórych kobiet po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej. Teoretycznie może być to jednak także wynik ciąży, choć ryzyko jest niewielkie. A propos badania USG, to proszę się nie niepokoić - lekarz bez wątpienia zmienił gumową osłonkę.