Zbyt częste krwawienie. Czy to normalne przy stosowaniu doustnej antykoncepcji?

Nadmienię, że stosowałam czasem tygodniowe głodówki i nic one w moim cyklu miesiączkowym nie zmieniały. Stosuje tabletki antykoncepcyjne Y**. Czasem omijałam okres i raz pojawiły mi się dodatkowe plamienia w środku cyklu, które są normalne. Było to pól roku temu. Od miesiąca stosuję dietę plaż południa, która wyklucza produkty mączne , alkohol, słodycze. Spożywam dożo chudego mięsa, nieco nabiału, niektóre warzywa. W przedostatnim cyklu pominęłam okres miesiączki, tydzień przed następnym okresem pojawiło się krwiste plamienie i bóle podbrzusza, skończyły się 2 dni przed właściwym okresem, który też skończył się normalnie po 5 dniach. Teraz po dwóch tygodniach brania różowych tabletek, znowu pojawiło się krwawienie (to nie są brązowe kropeczki, ale krwiste plamy lżejsze niż normalny okres) i trwa już 3dni. Czy należy się tym przejąc, czy mieć nadzieję, że to chwilowe odchylenie od normy i wszystko niedługo się uspokoi i wróci do normy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienia śródcykliczne nie powinny niepokoić jeśli pojawiają się w pierwszych miesiącach stosowania preparatu (wówczas w kolejnych cyklach zazwyczaj znikają), jeśli natomiast pojawiają się po dłuższym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych wówczas należy wyjaśnić ich przyczynę.

Proponuję zgłosić się do ginekologa, który zlecił antykoncepcję.