Zbyt duża ilość monocytów

Mężczyzna, 36 lat, leczę się na nadciśnienie: WBC - 6.9, RBC - 4.90, HGB - 15.5, HCT - 40.7%, PLT - 352, PCT - 239%, MCV - 83, MCH - 31.7, MCHC - 38.1, RDW - 13.6, MPV - 6.8, PDW - 13.7%, LYM - 30.1%, MON - 27.4%, GRA - 42.5%, LYM - 2.0, MON - 1.8, GRA - 3.1
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W wyniku morfologii krwi zwraca uwagę zbyt duża ilość jednej z populacji białych krwinek - monocytów. Stan taki spowodowany być może zakażeniem (bakteryjnym, wirusowym bądź pierwotniakowym), ale także niektórymi chorobami krwi, układowymi chorobami tkanki łącznej, uszkodzeniem alkoholowym wątroby.

Analiza automatyczna składu białych kriwnek jest niedokładna. Z tego powodu konieczne jest powtórzenie morfologii krwi, dodatkowo z rozmazem ręcznym (badaniem pod mikroskopem). Z wynikiem powinien zgłosić się Pan do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam!