Zbyt duża waga niemowlęcia wskutek karmienia mlekiem sztucznym

Dobry wieczór , mam pytanie odnośnie mojego syna który urodził sie 10 czerwca br. Od poczatku jest karmione butelką mleko Bebilon i obecnie ma 10 kg uważam że jest to zdecydowanie za dużo. Próbowałam już przetrzymywać okres karmienia ale krzyczy tak, że nie da się tego wytrzymać. Niew iem co mam robić. Pije średnio co 2,5 godziny. Byliśmy 3 tyg. temu u lekarza i powiedział że wzrostowo i wagowo jest na 95 centylu i że mam się nie martwić ale to bardzo trudne ponieważm się martwię. Proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę zaufać lekarzowi pediatrze. Jeśli wzrost jest proporcjonalny do masy ciała dziecka to naprawdę nie ma powodów do niepokoju. Warto jednak zastanowić się nad przepajaniem dziecka lub podawaniem mu smoczka w celu zaspokojenia potrzeby ssania. Być może uda się w ten sposób zmniejszyć ilość przyjmowanego pokarmu.