Zbyt duża waga płodu?

Witam. Jestem w 23 tygodniu ciąży. Będąc na usg lekarz zważył płód - waży 930g, dużo ponad normę. Co to może oznaczać? Czy wzrost na tym etapie może się trochę zahamować? Nie mam cukrzycy, miałam robiony test na obciążenie glukozą.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Każde dziecko rozwija się w swoim insywidualnym tempie. Nie ma ścisłych norm jeśli chodzi o masę ciała w poszczególnych tygodniach ciąży. Najważniejsze, że wykluczono u Pani cukrzycę. Szacowanie masy płodu w USG jest zresztą badaniem orientacyjnym - bardzo możliwe więc, że Pani dziecko nie jest tak naprawdę aż tak duże. Bardziej niepokojąca byłaby z pewnością zbyt niska masa płodu, świadcząca o hipotrofii.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego dalszego przebiegu ciąży!