Zbyt duże zęby o brzydkim kolorze szkliwa

Witam. Mam pytanie dotyczące zbyt dużych zębów. zawsze miałam brzydki kolor szkliwa, wielkie jedynki i ciemne plamy na nich. Rok temu miałam zrobione licówki na górne 1 2 i 3, jednak nadal nie jestem z nich zadowolona. Jedynki są tak wielkie jak były, a 2 i 3 proporcjonalne do nich, dodatkowo w takim kolorze jak reszta zębów. wygląda to już lepiej, ale nadal bardzo mi przeszkadzają te duże zęby.czy w ogóle można coś z nimi zrobić, zmniejszyć je? Jakie są to koszty? z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam. Być może zęby zostały zbyt mało zeszlifowane - przy dużych zębach szkliwo jest również sporej grubości i jest duże pole manewru. Natomiast co do szerokości zębów - jest spory problem ( gdyby chciała je Pani zwęzić powstaną diastemy), nie można również zbytnio zmieniać proporcji zębów( stosunek szerokości do długości), gdyż będzie wyglądało to nieestetycznie. Jak Pani widzi nie jest to prosta sprawa.

Aby odpowiedzieć na to pytanie niezbędna jest konsultacja w gabinecie. Większość estetycznych problemów da się rozwiązać protetycznie licówkami pełnoceramicznymi lub koronami. Każdy etap pracy protetycznej jest konsultowany z Pacjentem tak aby efekt ostateczny był idealny.

Można pomyśleć o pełnej protetyce na te zęby , jednak trzeba wiedzieć , że proporcje szerokości do wysokości są stałe , do tego jak się zrobi wąskie i małe 1 to pozostanie wolne miejsce w łuku , także trzeba by pomyśleć o ortodoncji.
Jednak najlepiej jak obejrzy to lekarz zajmujący się protetyką estetyczna na żywo