Zbyt duży poziom estrogenu u 19-latka

Witam, jestem mezczyzna, mam19 lat. Poziom estrogenu to 83,08 czyli zdecydowanie za duzo, co mam robic?

Witam serdecznie. Estrogeny to kobiece hormony. W narmalnych warunkach jest tak, że mężczyźni mają nieznaczną ilość hormonów żeńskich, kobiety zaś męskich (testosteronu). Ale u niektórych mężczyzn nadmiar komórek tłuszczowych magazynuje aromatazę - enzym mający udział w przemianie żeńskich hormonów na męskie. Im więcej tkanki tłuszczowej, tym ilość estrogenów jest większa.Gdy estrogenów w męskim ciele pojawia się za dużo - a tak się dzieje przy otyłości - jest problem. Zbyt dużo estrogenu może przyczyniać się także do kłopotów z prostatą, a przede wszystkim - do kłopotów z potencją. Wysoki poziom estrogenów w męskich organizmach zwiększa produkcję białka SHBG (Sex Hormone Binding Globulin), które współzawodnicząc z testosteronem, czyni go nieaktywnym. A aktywny testosteron jest jedyną formą, która łatwo może przedostawać się do mózgu, mięśni i organów seksualnych. Warto skonsultować się z endokrynologiem.