Zbyt krótkie wędzidełko

Witam!

Mam problem, mam 13 lat i jestem zaniepokojony swoim członkiem. Mam na myśli to, że gdy podczas kąpieli czyszczę penisa, ściągam skórkę napletka z żołędzia prawie do końca, ale nie mogę, bo jest skórka, która to blokuje. Gdy próbuję na siłę to mnie nie boli, tylko jest to denerwujące. I czy ta skórka jest powodem też małego penisa - mianowicie 6 cm bez zwodu? I czy da się to jakoś wyleczyć bez konieczności wizyty u chirurga? Ale wstydzę się o tym mówić rodzicom, ponieważ to krępujące, a tym bardziej pokazanie swojego członka rodzicom. I czy ta skórka, która blokuje całkowite zsunięcie skórki z żołędzia jest też przyczyną niskiego wzrostu?

Proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie!

Wydaje mi się, iż skórka, o której piszesz, to nic innego jak wędzidełko będące cieniutkim paskiem tkanki łącznej, biegnącym od żołędzi do napletka. Przytrzymuje ono napletek, żeby nie ściągnął się za bardzo np. podczas wzwodu. U niektórych mężczyzn wędzidełko bywa za krótkie i jest powodem nieprzyjemnych dolegliwości, głównie bólowych. W takich sytuacjach zalecany jest zabieg. Ze względu na nieprecyzyjny opis nie można również wykluczyć stulejki, będącego zwężeniem ujścia napletka, który również objawia się problemem z całkowitym odciągnięciem napletka. Ze względu na problemy z jego ruchomością zalecana jest wizyta u pediatry, który ocenia członek i zadecyduje o konieczności konsultacji chirurgicznej. Wspomniany wymiar członka jest jak najbardziej odpowiedni do wieku. Jego długość nie warunkuje też Twojego wzrostu. Pozdrawiam