Zbyt niska waga u rocznego dziecka

Witam. Mój roczny synek urodził się z masą 4070 g. Teraz waży 9 kg. Martwię się ze to za malo. Dodam, że jak na swój wiek to jest wysoki (ubranka rozm.86) i je normalnie (5 posiłków dziennie i raz w nocy). Czy powinnam martwić się jego wagą?

Mikołaj Cyganok

Witam! Podawana przez panią masa ciała znajduje się w obrębie 10 centyla dla dziecka 12-miesięcznego płci męskiej. Jeżeli wcześniej dziecko prawidłowo przybierało na wadze i nagle przestało, to sugeruje udać się do pediatry, który zbada Pani dziecko, sprawdzi wpisy z poprzednich wizyt i jeżeli uzna to za potrzebne, skieruje na dodatkowe badania.

Proszę nanieść dotychczasowe pomiary wagi od urodzenia na siatkę centylową, łatwiej bedzie uchwycić moment w którym dziecko zaczęło słabiej przybierać na wadze, po konsultacji z pediatrą będzie można określić jaka jest tego przyczyna.