Zbyt niski cholesterol HDL

cholesterol 110,8 hdl 30,0 glukoza 110 crp 12,01 wbc 9,0 rbc 5,36 hgb 15,1 hct46,2 plt 344 pct 248
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

W przypadku pomiaru stężenia glukozy we krwi bardzo ważne jest ile czasu upłynęło od ostatniego posiłku. Zakładając, że pomiar był na czczo 110 oznacza przekroczenie normy - jednak w tym konkretnym przypadku wykładniki stanu zapalnego (WBC, crp) wskazują na infekcję (lub inne zapalenie) mogące podwyższać glikemię. Dlatego badanie należy powtórzyć po wyleczeniu infekcji. Cholesterol HDL jest zbyt niski - należy włączyć dietę i wysiłek fizyczny aby podnieść jego poziom. Cholesterol całkowity w normie. Pozostałe wyniki w normie.