Zbyt wcześnie włożony krążek

To pytanie już tu padło, ale w nieco innej formie. Dwa dni temu pojawiło się u mnie plamienie, które uznałam za początek miesiączki. Założyłam krążek i od tego czasu nic się nie zmieniło: czyli jest cały czas delikatne plamienie, które w ogóle nie przypomina miesiączki. Jak mam to rozumieć?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najpewniej plamienie rzeczywiście było początkiem miesiączki. Jeśli jednak miewała Pani wcześniej plamienia śródcykliczne, czyli niezwiązane z menstruacją, to niewykluczone, że pomyliła się Pani i rozpoczęła antykoncepcję hormonalną nieco za wcześnie. W takim układzie lepiej będzie, jeśli przez pierwszy tydzień będzie Pani stoswować dodatkowe metody zabezpieczenia przed ciążą (prezerwatywa) lub wstrzyma się od współżycia. Potem będzie Pani już zabezpieczona.

Pozdrawiam serdecznie!