Zbyt wysoki poziom insuliny

Witam! Mam 24 lata i dzisiaj odebrałam wyniki badań. Trochę się zaniepokoiłam, ponieważ mój poziom insuliny wynosi 41,3, natomiast po 2 godzinach wynosi 276,2, a  poziom wyjściowy glukozy to 95, natomiast po 120 minutach wynosi 129. Czy może to być cukrzyca?

Witam,

podaję stronę, na której może Pani przeczytać więcej na temat, jak rozpoznajemy cukrzycę - http://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-cukrzycy.

W Pani przypadku nie rozpoznajemy cukrzycy, wynik glukozy w teście OGTT jest prawidłowy. Nie podała Pani niestety jednostek insuliny, ale wydaje sie, że poziom insuliny jest wysoki, co może świadczyć o insulinooporności tkanek i hiperinsulinizmie, a to z kolei może predysponować do pewnych zaburzeń metabolicznych. Proszę zgłosić się do lekarza, który na podstawie dokładnego wywiadu i badania przedmiotowego zleci dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.