Zdiagnozowanie zakrzepicy żył głębokich

Przeszłam zatorowość płucną, została u mnie zdiagnozowana zakrzepica żył głębokich. Stan po przebytym zzżg w zakresie żyły udowej prawej z obecnością zwłókniałej skrzepliny w naczyniu oraz niewydolnością żylną prawej kończyny dolnej. Niewydolność układu żylnego lewej kończyny dolnej w zakresie ż. odpiszczelowej i piszczelowej tylnej. Mam guzy na obu płatach tarczycy. Proszę o jakąś poradę

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zakrzepica jest jedną z najczęściej występujących chorób żył. Jej najgroźniejszym powikłaniem jest zatorowość płucna. Zakrzepica prowadzi również do rozwoju niewydolności zastawek żył głębokich, żylaków, obrzęków i owrzodzeń żylnych. Warto rozważyć możliwość zabiegów rehabilitacyjnych, jednak przedtem konieczne jest wcześniejsze wykonanie kontrolnego badania ultrasonograficznego żył. W zależności od wyniku badania lekarz oceni, czy może Pani bezpiecznie korzystać z ćwiczeń poprawiających wprawność w tej chorobie.