Zdjęcia kręgosłupa szyjnego - co byłoby wskazane przy tym schorzeniu?

Mam 71 lat. Od kilkunastu dni mam bóle kręgosłupa szyjnego. Objawa się to przykurczami i mrowieniem lewej strony szyi. Zdjęcie kręgosłupa szyjnego wykazało zniesienie fizjologicznej lordozy. Blok kostny trzonów C5-C7. Kręgozmyk przedni około 5 mm na wysokości C4-C5. Wiem, że muszę się udać do ortopedy, ale na jakie zabiegi mogę liczyć i czy to nie będzie powiązane z operacją> andr

71 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

O tym, jakie leczenie zastosować, zdecydować może ortopeda. Konieczne jest dokładne zbadanie Pana, badanie ruchomości kręgosłupa, napęcia mięśni, badanie neurologiczne, ocena stopnia zaawansowania zmian na podstawie zdjęć rtg i dopiero decyzja o rodzaju leczenia. Będzie to prawdopodobnie leczenie rehabilitacyjne (ćwiczenia odciążające, znoszące napięcie mięśni), być może na początek leczenie objawowe i unieruchomienie - leżenie, a po nim dopiero rehabilitacja. Leczenie operacyjne jest wskazane przy dużym zaawansowaniu zmian, przy objawach neurologicznych, czy niepowodzeniach leczenia zachowawczego.