Zdrowa dieta na piękną cerę i paznokcie

Chciałabym zapytać o dietę dzięki której miałabym ładniejszą cerę, włosy, paznokcie. Mam 20 lat, 178cm i ważę 63kg, więc nie zależy mi na stracie wagi tylko właśnie na zdrowiu.
20 LAT ponad rok temu

Chciałabym zapytać o dietę dzięki której miałabym ładniejszą cerę, włosy, paznokcie. Mam 20 lat, 178cm i ważę 63kg, więc nie zależy mi na stracie wagi tylko właśnie na zdrowiu. Witam,

Aby poprawić wygląd skóry, paznokci i włosów należy zwiększyć spożycie żelaza (mięso, jaja, natka pietruszki, kiełki, zielone warzywa liściaste, brokuły, buraki), cynku (kiełki pszenicy, grzyby, drożdże, ryby, mięso drobiowe, produkty pełnoziarniste), biotyny – witaminy H (orzechy, soja, jaja, owoce morza, ryby, ryż brązowy, mąka pełnoziarnista, szpinak, marchew, pomidory), witaminy A (jaja, nabiał, w formie beta karotenu- warzywa i owoce pomarańczowe, czerwone i żółte), kwasu foliowego (szpinak, kapusta, sałata, brokuły, pomidory, warzywa strączkowe, buraki, orzechy, nasiona, drożdże, jaja, pomarańcze, banany, awokado) i witamin z grupy B (produkty zbożowe, drożdże, mięso, rośliny strączkowe, ryby, owoce i warzywa).
Należy także dostarczać organizmowi odpowiedniej dawki białka (niskotłuszczowe lub półtłuste produkty mleczne, chude mięso, drób, ryby, nasiona warzyw strączkowych) i nienasyconych kwasów tłuszczowych (oleje roślinne, orzechy, ryby).

Należy pamiętać, że zdrowa, dobrze zbilansowana dieta powinna zawierać odpowiednie ilości wszystkich niezbędnych składników odżywczych i nie dopuszczać do pojawienia się jakichkolwiek niedoborów pokarmowych. Proszę zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia i ewentualnie skorygować swoje błędy.

Pozdrawiam.